Hakkımızda

MFX - Marine Effects

 

Marine Effects, çocukluğundan bu yana kendini denize adamış bir uçak mühendisi olan Umut Alkım GÜLCAN tarafından 2007 yılında kurulmuştur. U.Alkım Gülcan'ın denize olan merakı,sektörde 35 yıldır ayakta kalmayı başarmış ''Yelken Dünyası'' dergisinin sahibi olan amcası merhum Mesut  BARAN tarafından ortaya çıkarılmıştır.

U.Alkım Gülcan Marine Works markası ile proje sahibi olduğu yelkenli teknelerin üretimi sırasında Türkiye'deki ihtiyaçları keşfedip, tedarik edip, bizzat deneyimleme fırsatı bulmuştur. Böylece tekne sahiplerinin ihtiyaçlarına yönelik çok özel markaları Türkiye'ye Marine Effects ile getirmeye karar vermiştir.

Marine Effects; Selden Mast, Forespar, Barton Marine, Nautix Paint , RMC Swingthruster, AG Plus Spars,Resoltech Epoxy,Nexus Marine,Seacork,Silva Marine Compasses gibi pek çok dünya markasının Türkiye distribütörlüğünü yapmış ve yapmaya devam etmektedir.

Sağlam adımlarla büyüyen firma 2018 yılında bünyesine 

  • CoreLite Kompozit
  • Jefa Dümen Sistemi
  • Philipii Elektronik
  • Bruntons Pervane
  • WatchingMan Takip Sistemi

gibi güçlü markaları da katmıştır.

Türkiye'deki tüm tekne sahiplerine kaliteli hizmet sunabilmek için kıyılarımız boyunca özenle seçilmiş, Marine Effects ile aynı vizyona sahip bayi ağları oluşturulmuştur. Merkez ofisleri Kadıköy olan Marine Effects, 2018 yılında İzmir Urla'da bölge ofisi ve Ege deposunu faaliyete geçirmiştir.

Back to Top