Usta Denizci, Maritimo S70'le 100 Saatte Tazmanya'yı Geçti

Usta Denizci, Maritimo S70'le 100 Saatte Tazmanya'yı Geçti

24Kas

Gold Coast'lu profesyonel kaptan Russell Fleming, Avustralya ile Yeni Zelanda arasındaki 50. yat transferini gerçekleştirdi. Fleming, Maritimo markasının şıklığıyla dikkat çeken S70 sedan motoryatıyla tamamladığı seyirde, Maritimo'nun şimdiye kadar ki en iyi tecrübesi olduğunu belirtti.

Kaptan Fleming, Maritimo S70'in performansının beklentilerinin çok üstünde çıktığını şu sözlerle ifade etti; "Seyir esnasında kafadan 25 knot üzeri rüzgar aldık ve 3,5 metre dalga vardı. Bu koşullar 8 saat boyunca sürdü ve motoryat bu zorlu koşulların harika bir şekilde üstesinden geldi. Maritimo S70'in tek katlı olması ağırlık merkezinin çok alçakta olmasını sağlıyor ve motoryat bu sayede, tüm deniz koşullarında muhteşem bir performans ortaya koyuyor."

Maritimo S70'i Yeni Zelanda'daki sahiplerine transfer eden Kaptan Fleming'de, bir Yeni Zelandalı. Motoryatın sahipleri Brian ve Cath Carran açıklamalarında, bu transferde Kaptan Russels Fleming'in üstün tecrübesine güvendiklerinin altını çizerek; "Russell hiçbir şeyi şansa bırakmaz. Bunun bilinciyle bizlerin ona muazzam bir güveni var. Russell'ın teknemizi zamanında ve sağlıklı bir biçimde teslim edeceğine emindik." dedi.

Kaptan Fleming bu transferinin 50. seyri olması nedeniyle, kariyerinde adeta bir dönüm noktası olduğunu söyledi. Ek olarak Maritimo S70 ile gerçekleştirdiği bu seyri 100 saatte tamamlayarak, Avustralya'dan Yeni Zelanda'ya şimdiye kadar ki en hızlı geçişini yapmış oldu. Seyir boyunca 1178 deniz mili mesafe katetti ve 8500 litre dizel yakıt tüketti. Ortalama sürati ise 12,4 knot olarak hesaplandı. Maritimo S70, 900'er beygir güç üretebilen çift Scania D16 dizel makinelere sahip.

Kaynak: https://www.yatvitrini.com/usta-denizci-maritimo-s70le-100-saatte-tazmanyayi-gecti?pageID=128

Back to Top